Zamknij

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

18:49, 27.01.2024 . Aktualizacja: 18:52, 27.01.2024
Skomentuj

W województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci spotykali się z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Tematem prelekcji jest bezpieczeństwo podczas zabaw poza domem, jak również przestrzeganie przed niebezpieczeństwem w domu.

W minionym tygodniu w Bągarcie, uczniowie dowiedzieli się, jak w sposób bezpieczny aktywnie spędzić ten długo wyczekiwany czas. W trakcie spotkania funkcjonariusz ostrzegał o zagrożeniach związanych z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Policjant opowiedział jak należy organizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie.

Policjant przypomniał, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy.

Funkcjonariusz przypomniał o akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Opowiedział o zasadach bezpieczeństwa na stoku, konieczności stosowania kasku ochronnego i doborze odpowiedniej odzieży. Zwrócił również uwagę dzieciom na reguły bezpiecznego współdzielenia stoku z pozostałymi snowboardzistami czy narciarzami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%